CoZepsuli.pl

Wszystko, co PiS zdążył już zepsuć, a co kiedyś trzeba będzie posprzątać

O stronie

“Spisane będą czyny i rozmowy…”

Od pierwszych dni po wyborach w październiku 2015 roku patrzymy z przerażeniem na to, co dzieje się w Polsce. Na bieżąco informują nas o tym wszystkie media.

Ale dzieje się tak dużo, że nie sposób to wszystko zapamiętać. Większość serwisów nastawiona jest na informowanie tylko o tym, co dzieje się w tej chwili, a znalezienie starszych informacji jest mocno utrudnione. Artykuły sprzed kilku lat często znikają bezpowrotnie z Internetu.

Na to też prawdopodobnie liczą bohaterowie tych wydarzeń. Często można się spotkać z opinią: „chcą zrobić najgorsze na początku, bo za rok-dwa nikt już nie będzie o tym pamiętał”. Rzeczywiście jest takie ryzyko – przeżyliśmy już przecież jedne rządy PiS w latach 2005-07, ale zbyt mało ludzi pamiętało, jak to wyglądało w praktyce.

Dlatego właśnie powstała ta strona – żeby tak łatwo nie zapomnieć. Żeby katalogować największe błędy i najgorsze ustawy, tak, żeby w każdej chwili można było łatwo do nich wrócić. Żebyśmy pamiętali, co kiedyś trzeba będzie odkręcić i naprawić, kiedy wreszcie PiS straci władzę i żebyśmy kiedyś po latach znów nie zapomnieli, czym grożą rządy tej partii.


Zawartość strony jest dostępna na licencji Creative Commons CC0 (public domain).

Sugestie i uwagi można wysyłać na adres: cozepsuli w serwisie protonmail.ch.